6 Oca, 2014

Çoklu Skype Nasıl Açılır?

Microsolf’un yıllarca insanlığa hizmet vermiş ve sosyal ağ ortamı gelişmeden önce birçok insanın sürekli olarak irtibat halinde kalmalarını sağlayan mesajlaşma yazılımı messenger bildiğiniz üzere kapandı.

Skype’nin Messenger yerini alması ile birlikte daha öncelerden farklı hile ve yöntemlerle messenger’in çoklu olarak açılmasını sağlayıp tüm hesaplarımızda aynı anda online olmamızı sağlıyorduk. Skype ile de aynı işlemi yapmamız mümkün hemde programsız olarak.

Çoklu Skype Nasıl Açılır?

 

Öncelikle Bilgisayarınızdan Çalıştır Komut ekranını açıyorsunuz. Komut erkanı geldiği zaman git ekranına

  • Eğer 32 Bit işletim sistemine sahip iseniz:

“C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary

  • Eğer 64 Bit işletim sistemine sahip iseniz:

“C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary
Yazarak tamam tuşuna tıklayın. Eğer bir hata ile karşılaşır iseniz Skype’yi kurduğunuz yeri kontrol ederek komutu o şekilde düzenleyin.

Çoklu Skype Nasıl Açılır?

 

Ardından Skype’nin “exe” dosyasının bulunduğu programın kurulu olduğu dosyaya giderek Skype.exe dosyasını masaüstüne kısayol olarak gönderin.

 

Çoklu Skype Nasıl Açılır?

 

Masaüstüne giderek kısayol’a sağ tıklayıp özellikler sekmesine geçiş yapın. Hedef satırının sonuna giderek /secondary metnini ekleyin.

Çoklu Skype Nasıl Açılır?

Evet işlemimiz bitti. Tamam’a tıklayıp ekranı kapatın… Artık kısayol’a çift tıkladığınız zaman yeni bir skype ekranı açılacaktır.

 

Kaynak: http://aorhan.com/coklu-skype-nasil-acilir.html

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...