11 Haz, 2014

Dünyadaki bütün renkler tek bir kalemde

Eskiden mavi, kırmızı, yeşil renklerin hepsini bir arada bulunduran tükenmez kalemler vardı (gerçi hala var). İşte bu kalemin dijital ve sadece 3 renk değil tüm renklerin olduğunu hayal edin. Çizimle uğraşan sanatçılar için muazzam bir araç olduğunu söyleyebilirim. Düşünsenize aklınıza gelebilecek tüm renkler tek bir kalemde…

Dünyadaki bütün renkler tek bir kalemde

This Pen Can Draw Every Single Color In The World

Kalemin arkasında bulunan renk sensörü 16-bit RGB’ye sahip. Bu sensör ile rengini taradığınız cisim ile aynı rengi elde edebiliyorsunuz. Örneğin bir ot, yaprak ya da resimdeki gibi bir portakal… tüm bunların renklerine erişebiliyorsunuz. 

Kalem hem doldurulabilir mürekkep kartuşa sahip hem de  şarj edilebilir bir batarya ya sahip.

Sanat ve tasarım dünyasında devrim yaratacak bu kalem, ABD’de 150$ gibi bir satış fiyatına sahip yani yaklaşık 315 TL. Tabi ülkemize bu fiyata gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Dünyadaki bütün renkler tek bir kalemde

This Pen Can Draw Every Single Color In The World

Kaynak: Huffington Post

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...

 • Orhan

  Gerçekten de bir tasarımcı için harika bir kalem. Lakin mürekkep olayı biraz sıkıntılı, zira sürekli mürekkebi biten bir kalem kullanmak zorunda kalacağız. Umarım mürekkebi ucuzdur.

  • Aykut

   Genelde bu tür cihazların piyasaya ilk çıkışları ucuz olur. Tabi bu ucuz olmanın arkasında firmanın mürekkep gibi belirli unsurlar ile sizi kendine bağlaması yatar. Ancak durum bunda böyle değil gibi çünkü kalem çok da ucuz sayılmaz. Yurt dışında o fiyata orta seviyenin biraz üstü akıllı telefon alınıyor.

 • web tasarım

  Harika içerik devamını beklerim