8 Oca, 2014

Kaliforniya’daki Baja Gölünde Yapışık Gri Balinalar Keşfedildi

Bu çalışma türünün ilk keşifleri olabilir. Meksika’nın Laguna Ojo de Liebre çalışan bilim adamları yakın zamanda ölen yapışık gri balina yavrularının izini keşfettiler.

Yapışık ikizler muhtemelen doğum sırasında hayatta değildi ve anne balina düşük yapmış olabilirdi. Normal yavrular 12-16 metre arasında bir boya sahipken, oysa bu yapışık ikizler sadece yaklaşık yedi metre uzunluğundadır. Amerikan Deiz Memelileri Toplumu araştırmacıları Alisa Schulman ve Janiger ikizlerin gelişmemiş olduğunu kaydettiler.

Baja California Lagoon'da Yapışık Gri Balinalar Keşfedildi

Bilim adamlarının bir diğer merak ettiği konu ise anne balina, çünkü anne balinaya ait hiç bir iz yok. Bilim adamları yapışık ikiz gri balinalar üzerine daha fazla araştırma yapmak için örnekler aldılar.

Yapışık balinalar fin, sei ve minke balinaları dahil, daha önce benzer örnekler keşfedilmişti. Ama bu keşif gri balinalar üzerine ilk belge olabilir.

Kaynak: Yahoo

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...

  • Umarım hala hayattadırlar, harika hayvanlar…