Kendi kitabınızı kendiniz yayınlayın | Levent KIRCA'nın Günlüğü
30 Nis, 2014

Kendi kitabınızı kendiniz yayınlayın

E-kitaplara olan ilginin artması ile birlikte gün geçtikçe kendi kitaplarını yayımlayarak başarıyı yakalayan yazarlara her gün bir yenisi ekleniyor. Buna en iyi örneklerden birisi ise Alman bir yazar olan Poppy J. Anderson. Kitabı tam 100 bin kez indirildi.

Poppy J. Anderson, kitabını kendi yayımlayanlardan. 15 ayda 250 bin kitap satmayı başarmış.

KAZANCIN YÜZDE 70’İ YAZARA
Yazar, Poppy J. Anderson adıyla ilk aşk romanını bir internet platformu üzerinden yayımladı. 2 euro 99 cent olan kitap, iki ay içinde en iyi 100 elektronik kitap listesine girdi. Yazar hâlihazırda uluslararası ilişkiler bölümünde doktorasını yapıyor. Ancak bilimsel çalışmalarının yanı sıra yazar Poppy Anderson kimliğini de çok seviyor. Kitabın ticari işlerinden internet platformu sorumlu. Yazara, kazancın yüzde 70’i ödeniyor. Ve Poppy Anderson’ın kitabı 8 bölümlük bir seri olacak.

ZİRVEYE ÇIKTI
Berlinli korku yazarı Nika Lubitsch romanı “7. gün” için yayın evi bulamadığından internet üzerinden yayımlamayı denemiş. E-kitaplar listesinde zirveye çıkan roman bugüne kadar tam 100 bin kez indirildi.

Bir diğer örnek ise Jonas Winner. Polisiye serisi Berlin Gothic ile yayınevinden çıkan bir kitabın başaramadığını başarıp, 66 gün e-kitap listesinde 1 numara kaldı.

Hâlihazırda Almanya’da yıllık 90 bin yeni kitap basılıyor. Yazarların kitaplarını kendilerinin yayımlayabilmesiyle bu sayının bir kaç yıla ikiye katlanacağı tahmin ediliyor.

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...