21 Nis, 2014

Twitter Artık Sansür Uyguluyor

Popüler mikro blog sitesi Twitter, ülkemizde bazı hesaplara sansür uygulamaya başladı. Twitter istenilmeyen Tweetleri Türkiye kullanıcılarına göstermiyor.

Ülkemizde popüler mikro blog sitesi Twitter’a erişim engelinin kalkmasından sonra Twitter yetkilileri Türkiye’ye gelmiş ve hükümet ile görüşmelere başlamıştı. Hükümet ile olan görüşmelerden sonra sansür uygulamasına başlayacağı tahmin edilen Twitter an itibariyle bu uygulamasını devreye soktu.

Twitter Artık Sansür Uyguluyor

Sansür uygulaması başladı

Hükümetin sakıncalı bulduğu Twitter hesaplarını ve bu hesaplardan atılan Tweetler an itibariyle Türkiye’den görüntülenemiyor. Sakıncalı Tweetler ” Account has been withheld in: Turkey” olarak ülkemiz kullanıcılarından gizleniyor. Bu sansürü aşabilmeniz ve sakıncalı Tweetleri görüntülemek için Twitter profil ayarlarınızdan bölgenizi değiştirmeniz gerekiyor.

Twitter’ın hesapları kapatma gibi bir uygulamaya gitmek istememesi, Tweet gizleme gibi bir uygulamaya geçiş yapmasına neden oldu. Bakalım önümüzdeki günlerde haklı veya haksız yere Twitter profili veya Tweetler gizlenmeye devam edecek mi?

Kaynak: ShiftDelete.net

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...

  • Fatma

    Bu sadece twitter da değil, bütün sosyal medyada var. Mevcut olanlarda da, yeni açılacak olan sitelerde de durum bu..