Twitter'a 2 Yeni Özellik Eklendi | Levent KIRCA'nın Günlüğü
27 Oca, 2015

Twitter’a 2 Yeni Özellik Eklendi

Sevilen sosyal medya platformlarından Twitter’a iki yeni özellik eklendi. Bundan böyle Twitter’a video kaydı yapabileceğiz ayrıca arkadaşlarımızla direkt grup mesajlaşma yapabileceğiz.

Twitter yeniliklerine devam ediyor. Bundan böyle grup direkt mesajlaşma ve video kayıt özellikleri Twitter’da. Peki detayları neler? Makalemizde tek tek detaylarına iniyoruz.

Grup direkt mesajlaşma

Twitter’da DM diye kısaltılan direkt mesajlaşma özelliği, birbirini takip eden iki kişinin, birbirleriyle özel olarak mesajlaşması anlamına geliyor.

Twitter ise direkt mesajlaşmaya yeni bir soluk getiriyor. Arkadaşlarınız arasında bir grup kurup, onlar arasında direkt mesajlaşabiliyorsunuz. Ayrıca emoji desteği, resim yollama özelliği gibi destekler de mevcut.

Video çekin, editleyin ve paylaşın

Bazen Twitter’da yazmak istediğiniz Tweet’ler, 140 karaktere sığmıyor. Tweet’lere fotoğraf ekleme özelliğinden sonra Twitter’ın yeni mobil uygulaması sayesinde video kaydedip, düzenleyip, paylaşabilme özelliği de geliyor.

Twitter'a 2 Yeni Özellik Eklendi

Şimdilik iOS sürümünde çalışabilir olan özellik, önümüzdeki günlerde Android cihazlara da gelecek. Yani şimdilik iOS tabanlı cihazı olan Twitter kullanıcıları video atabilecek.

Metinleri 140 karakter ile sınırlayan Twitter, videoları ise 30 saniye ile kısıtlamış durumda. Günümüzde fotoğraftan ziyade artık insanların video paylaşmaya başlamış olması, Twitter’ı bu yönde bir karar almaya zorlamış durumda.

Kaynak: SDN

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...