27 Haz, 2014

Web reklamları artık boyut değiştiriyor

Google, Adsense reklamlarında yeni ölçüleri duyurdu. İnternette google reklamları üzerinden gelir elde etmek isteyenler ve yine googlea reklam verenler için yeniliklerin bilinmesinde fayda var.

Google, internet üzerinden para kazanmak isteyen reklam yayıncılara sunduğu Adsense hizmetine ait resmi duyurularını paylaştığı blogunda, yeni reklam ölçülerini kullanıcılarıyla paylaştı. Değişen internet alışkanlıklarına ve internet kullanıcılarının ilgisine göre uzun süren araştırmalar sonucu belirlenen reklam ölçüleri arasına 2 yeni standart boyut daha eklendi. Bunlar; 970×250 piksel tepe banner ve 300×1050 piksel kule banner olarak reklam sektörünün hizmetine girmiş durumda.

Web reklamları artık boyut değiştiriyor

Web reklamları artık boyut değiştiriyor

Herkesinde bildiği gibi internet reklamcılığında Google önemli bir payı sahip. WEB dünyasında internet devinin uzun zamandır süren rahatlığı, Facebook ve Twitter başta olmak üzere diğer yeni sosyal ağlar tarafından bozulmuş durumda.

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...

  • Seval

    Google ın gerçekten de internet dünyasında en büyük söze sahip olduğu tartışmasız bir gerçek. Ancak Adsense reklam politikalarındaki saçmalıklar biz reklam yayıncılarını çileden çıkarmaya yetiyor. Birde bu son çıkardığı reklam boyutları telefonlarda ya da tabletlerde nasıl görünecek hiç düşündünüz mü?

    • Seval hanım muhtemelen bu yeni reklam boyutları akıllı telefonlarda görünmeyecektir.