3 Haz, 2014

YouTube’a Erişim Tekrardan Serbest

Ülkemizde bir süredir çeşitli nedenlerden dolayı erişim engeli bulunan YouTube sürpriz bir kararla açıldı. Artık YouTube’a direk girebileceksiniz.

Ülkemizde yaşanan bazı olaylardan dolayı erişim engeli getirilen popüler video paylaşma sitesi YouTube’un geçtiğimiz haftalara erişim engelinin kalkabileceği gündeme gelmişti.
Müzik, teknoloji, sanat, oyun, bilim, spor ve haber gibi milyarlarca içeriğin bulunduğu YouTube’a gelişmiş ülkeler “özgürce” girebilirken, ülkemizde erişim engelinin bulunduğu için DNS veya VPN gibi çeşitli yollar ile girebiliyorduk.

YouTube engeli kalktı!
Sonunda olması gereken oldu ve YouTube’a erişim tekrardan serbest hale geldi. Anayasa Mahkemesi, YouTube’un kapatılmasının ifade özgürlüğü ihlali olduğuna karar verdi. Bu karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) iletildi ve YouTube engeli nihayet kalktı.

Kaynak: SDN

Bu içerik leventkirca.com.tr tarafından oluşturulmuştur. leventkirca.com.tr'nin belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

KIRCA

Bilim ve teknoloji meraklısı... Ziraat Yüksek Mühendisi... Meyveleri çok seviyor...

Bunlar da ilginizi çekebilir...

  • Turan

    Böyle bir ülkede her an her şey olabilir. Bugün kapatılır yarın açılır, zaten özgürlük denen kavram yerle yeksan olmuş, medya desen yalaka ve şarlatan dolu… Bir ülkede tarafsız tartışma programları gece yarısı millet uyuduktan sonra veriliyorsa, milletin ayakta olduğu (ki bence o saatte de uyuyorlar) saatte ise şarlatanlık yapan programlar ve enteresan konulu diziler yer alıyorsa daha ne denebilir ki… Kapansa ne olur kapanmasa ne olur…