1 Temmuz 2014

JPEG Resimleri En İyi O Sıkıştırıyor

Oluşturduğumuz sitelerin daha hızlı açılabilmesi için yapmamız gereken en önemli işlemlerden biriside, resimleri sıkıştırarak boyutlarını mümkün olduğunca düşürmektir. Resimlerimizi oluştururken kullandığımız Photoshop veya FireWorks programları ne yazık ki bu konuda bizleri tatmin etmiyor. Çünkü bu programlar ile resimlerin boyutunu düşürdüğümüzde resmin kalitesinde gözle görülür bir bozulma meydana geliyor. Doğal olarak bu durumu istemediğimiz için yine web sitelerimize ve kullanıcılarımıza zulüm etmeye devam ediyoruz.

Devreye bu noktada online resim sıkıştırma siteleri giriyor. Ancak bunlarda da resimleri tek tek sıkıştırma olayı bizler için tam bir işkence. JPEGmini, resimlerin algısal kalitesini herhangi bir şekilde etkilemeden oldukça iyi bir şekilde sıkıştıran bir resim sıkıştırma teknolojisidir. JPEG formatını destekleyen yeni nesil web tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışan ve ücretsiz olan bu uygulamayı kendi web alanınızda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

JPEGmini hem kullanıcının hem de web sayfası sağlayıcısının band genişliğini fazlasıyla tüketen resimlerin ebatlarının kalitesini bozmadan sıkıştırma üzerine odaklanmış bu teknoloji bazı JPEG resimlerinde 6 kata kadar sıkıştırma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca uygulamanın kendisini deneyebileceğiniz bir online resim sıkıştırma hizmeti de var.

Bağlantıyı kullanarak JPEGmini programının kurulumsuz dosyasına erişebilirsiniz.

Adres: http://www.jpegmini.com/

Share

You may also like...

1 Response

  1. Davulcu dedi ki:

    sitede ücretsiz sunması güzel ama programı sunmanız daha da güzel tabi 🙂 denedim çok harika bir program. Çok etkili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir