İletişim

İletişim için;

lkirca /@/ pau.edu.tr

levent_kirca /@/hotmail.com

leventkirca28 /@/ gmail.com

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

12 Responses

 1. Sibel dedi ki:

  merhaba hocam
  Sibel AZYAMAN 2012 2014 yillarinda oraganik tarim
  bolumunde okudum.
  Sizden bir konuda yardim isteyecektim..Ben zirai ilac bayilik sinavina hazirlaniyorum da haxirlandigim kaynak da konularim eksikte acaba konularim tam oldugu onerebileceginiz guvenli bir kaynak var mi acaba.

  • Levent KIRCA dedi ki:

   Merhaba Sibel, ilgili sınav için gerekli kaynakların linklerini mail olarak gönderdim. Başarılar dilerim.

 2. Emine dedi ki:

  İyi günler Levent Bey. Ben üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenciyim. Ziraat fakültesinde okumak istiyorum ama pek bir bilgim yok. Ziraat mühendisi olmak için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Bahçe bitkileri ya da bitki koruma gibi programlar var. Bu bölümleri tercih edersem ziraat mühendisi olabilir miyim bana yardımcı olur musunuz ? Teşekkür ederim.

  • Levent KIRCA dedi ki:

   Merhaba, Ziraat Fakültesine gitmeni ve meslektaş olmayı çok isterim. Ziraat fakültesine gittiğinde istediğin bölümden mezun olduğunda Ziraat Mühendisi unvanına sahip oluyorsun. Şu ya da bu bölümü oku demek zor ama Bahçe Bitkileri Bölümü mezunu biri olarak elbette gönlüm bu bölümden yana 🙂 Ancak benim değil senin gönlünden geçen bölüm önemli. Ziraat Fakültesinden mezun olduktan sonra ister özel sektör isterse de kamu olsun, mutlaka geçerli bir bölüm okumalısın. Rehber hocan bu konuda sana yardımcı olacaktır. Başarılar dilerim.

 3. Berna dedi ki:

  Merhaba Hocam, 3. sınıf öğrenciyim, zirai eğitimin başlangıcı ve Cumhuriyet döneminde Ziraat Fakültelerinde tarıma yön veren akademisyenler ile ilgili bir yazı hazırlıyorum. Yazım bittiğinde sitenizde yayınlar misiniz?

 4. Eda dedi ki:

  Merhaba. Gida mühendisiyim ticaret bakanlığı denetmen yardımcılığı sınavına gircem ama kurum ve meslek hakkında bir bilginiz var mı? iller belli değil gida mühendisi olarak hangi illere gönderilirim? Şimdiden teşekkür ederim

 5. Tarık Hepay dedi ki:

  Merhaba hocam, ufak bir sorum olacak,
  İstanbul’da doğmuş büyümüş biri olarak tuhaf olacak ama ziraat mühendisi olmak istiyorum. Ziraat Fakültesi zor mu? Mezun olunca iş imkanı var mı? Teşekkür ederim hocam, iyi ki varsınız.

  • Levent KIRCA dedi ki:

   Merhaba Tarık, İstanbul’da doğdum, büyüdüm ve Zir. Yük. Müh. olarak cevap veriyorum 🙂
   Ziraat Mühendisi olup ta iş bulamayan var mı bilmiyorum ancak kendi işini rahatlıkla yapabilirsin. Ziraat Mühendisliği de diğer branşlar gibi kendi içerisinde zorlukları olan bir bölüm. Biyoloji ile aran iyiyse yani bitki ve hayvanlara karşı ilgin varsa zor olacağını düşünmüyorum. İş olayına dönecek olursak, hak vereceğin gibi kişinin kendini geliştirmesiyle alakalı her şey. Bugün en iyi bölümlerden mezun olup işini yapmayan binlerce kişi var. Umarım meslektaş oluruz 🙂 başarılar dilerim.

 6. Emely dedi ki:

  leventkirca.com.tr,

  We are DIRECTORIA business directory, currently, we are in the process of including new companies on our website. We have recently listed leventkirca.com.tr on our directory (for free).
  This is an excerpt of the listing:

  “New Hampshire Üniversitesi (UNH) bilimcileri, kültür bitkisi olarak yetiştirilen çileğin atalarından birine ilişkin genetik gizemlerden birini çözdü. Sonuçları The Plant Genome dergisinde yayımlanan makale ile paylaşılan deneylerin tamamlanması dört yıl sürdü…. …”

  You can take a look at the full listing

  If you want to  make any changes, please, “claim your listing”  by clicking on widget on the right sidebar of your listing.

  Thanks.
  Directoria Team.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.